UR73D2HTTE50L0F
UR73D2HTTE50L0F
Part NumberUR73D2HTTE50L0F
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case2010 (5025 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
UR73D2HTTE50L0F - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
SeriesUR73
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Resistance50 mOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)