TLRH2ATTDR100F
TLRH2ATTDR100F
Part NumberTLRH2ATTDR100F
Detailed Description
TLRH2ATTDR100F - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
SeriesTLRH
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Resistance100 mOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Element
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±75ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 155°C
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)