TLRH3APTTE25L0F
TLRH3APTTE25L0F
Part NumberTLRH3APTTE25L0F
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case2512 (6432 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
TLRH3APTTE25L0F - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
SeriesTLRH
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance25 mOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Element
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-65°C ~ 170°C
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)