SDS680R-332M
SDS680R-332M
Part NumberSDS680R-332M
Detailed Description
SDS680R-332M - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesSDS680R
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.6A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)55mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant120MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Height - Seated (Max)0.115" (2.92mm)