SDEM25201T-220MS
SDEM25201T-220MS
Part NumberSDEM25201T-220MS
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case1008 (2520 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
SDEM25201T-220MS - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesSDEM25201T
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreMetal
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)500mA
Current - Saturation600mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.2Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1MHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package1008
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)