PTF5651K100BXEB
PTF5651K100BXEB
Part NumberPTF5651K100BXEB
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseAxial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
PTF5651K100BXEB - Product Attributes
Categories Resistors / Through Hole Resistors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerVishay Dale
SeriesPTF
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Resistance51.1 kOhms
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesMoisture Resistant
Temperature Coefficient±15ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.250" L (2.31mm x 6.35mm)