PT6KH-504A2020-PM
PT6KH-504A2020-PM
Part NumberPT6KH-504A2020-PM
Detailed Description
PT6KH-504A2020-PM - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance500 kOhms
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Termination StylePC Pins
Size / DimensionRound - 0.248" Dia x 0.303" H (6.30mm x 7.70mm)