PSMN4R3-30PL,127
PSMN4R3-30PL,127
Part NumberPSMN4R3-30PL,127
Datasheet
Package / CaseTO-220-3
Detailed Description
PSMN4R3-30PL,127 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Datasheet
Standard Package50
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingTube
TechnologyMOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs4.3mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.15V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs41.5nC @ 10V
Vgs (Max)±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds2400pF @ 12V
FET Feature-
Power Dissipation (Max)103W (Tc)
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)