PSMN1R3-30YL,115
PSMN1R3-30YL,115
Part NumberPSMN1R3-30YL,115
Datasheet
Package / CaseSOT-1023, 4-LFPAK
Detailed Description
PSMN1R3-30YL,115 - Product Attributes
TechnologyMOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs1.3mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id2.15V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs100nC @ 10V
Vgs (Max)±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds6227pF @ 12V
FET Feature-
Power Dissipation (Max)121W (Tc)
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)