PS10KV50-104A3030-PM
PS10KV50-104A3030-PM
Part NumberPS10KV50-104A3030-PM
Detailed Description
PS10KV50-104A3030-PM - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance100 kOhms
Power (Watts)0.15W
Tolerance±30%
Temperature Coefficient±1000ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRound - 0.406" Dia x 0.224" H (10.30mm x 5.70mm)