NZ2520SH-16.6666MHZ-RNA3048B
NZ2520SH-16.6666MHZ-RNA3048B
Part NumberNZ2520SH-16.6666MHZ-RNA3048B
Detailed Description
NZ2520SH-16.6666MHZ-RNA3048B - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNZ2520SH
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency16.6666MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability-
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max)20µA
NZ2520SH-16.6666MHZ-RNA3048B - Related Products
More >>
NZ2520SH-16.6666MHZ-RNA3048B NDK America, Inc., 16.6666MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead, NZ2520SH View