NZ2520SH-16.64MHZ-RNA5013A
NZ2520SH-16.64MHZ-RNA5013A
Part NumberNZ2520SH-16.64MHZ-RNA5013A
Detailed Description
NZ2520SH-16.64MHZ-RNA5013A - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNZ2520SH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency16.64MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability-
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
Current - Supply (Disable) (Max)20µA
NZ2520SH-16.64MHZ-RNA5013A - Related Products
More >>
NZ2520SH-16.64MHZ-RNA5013A NDK America, Inc., 16.64MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead, NZ2520SH View
NZ2520SH-16.6666MHZ-RNA3048B NDK America, Inc., 16.6666MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead, NZ2520SH View