NZ2520SB-32.768KHZ-RNA3045A
NZ2520SB-32.768KHZ-RNA3045A
Part NumberNZ2520SB-32.768KHZ-RNA3045A
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
NZ2520SB-32.768KHZ-RNA3045A - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNZ2520SB
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency32.768kHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±5ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)220µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)