NX3225SA-32MHZ-EXS00A-CS02368
NX3225SA-32MHZ-EXS00A-CS02368
Part NumberNX3225SA-32MHZ-EXS00A-CS02368
Detailed Description
NX3225SA-32MHZ-EXS00A-CS02368 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX3225SA
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±16ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)