NX3225SA-20.000000MHZ-B2
NX3225SA-20.000000MHZ-B2
Part NumberNX3225SA-20.000000MHZ-B2
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
NX3225SA-20.000000MHZ-B2 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX3225SA
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance7.2pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
NX3225SA-20.000000MHZ-B2 - Related Products
More >>
NX3225SA-20.000000MHZ-B2 NDK America, Inc., 20MHz ±10ppm Crystal 7.2pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead, NX3225SA View