NX3225SA-26.000M-STD-CSR-1
NX3225SA-26.000M-STD-CSR-1
Part NumberNX3225SA-26.000M-STD-CSR-1
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
NX3225SA-26.000M-STD-CSR-1 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX3225SA
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)