NX3215SE-32.768K-STD-MUA-19
NX3215SE-32.768K-STD-MUA-19
Part NumberNX3215SE-32.768K-STD-MUA-19
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case2-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
NX3215SE-32.768K-STD-MUA-19 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX3215SE
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)20 kOhms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
NX3215SE-32.768K-STD-MUA-19 - Related Products
More >>
NX3215SE-32.768K-STD-MUA-18 NDK America, Inc., 32.768kHz ±20ppm Crystal 9pF 20 kOhms 2-SMD, No Lead, NX3215SE View
NX3215SE-32.768K-STD-MUA-17 NDK America, Inc., 32.768kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 20 kOhms 2-SMD, No Lead, NX3215SE View
NX3215SE-32.768K-STD-MUA-19 NDK America, Inc., 32.768kHz ±20ppm Crystal 6pF 20 kOhms 2-SMD, No Lead, NX3215SE View