NX3215SE-32.768K-STD-MUA-18
NX3215SE-32.768K-STD-MUA-18
Part NumberNX3215SE-32.768K-STD-MUA-18
Detailed Description
NX3215SE-32.768K-STD-MUA-18 - Product Attributes
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX3215SE
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)20 kOhms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)
NX3215SE-32.768K-STD-MUA-18 - Related Products
More >>
NX3215SE-32.768K-STD-MUA-18 NDK America, Inc., 32.768kHz ±20ppm Crystal 9pF 20 kOhms 2-SMD, No Lead, NX3215SE View
NX3215SE-32.768K-STD-MUA-17 NDK America, Inc., 32.768kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 20 kOhms 2-SMD, No Lead, NX3215SE View
NX3215SE-32.768K-STD-MUA-19 NDK America, Inc., 32.768kHz ±20ppm Crystal 6pF 20 kOhms 2-SMD, No Lead, NX3215SE View