NX3215SA-32.768K-STD-MUA-9
NX3215SA-32.768K-STD-MUA-9
Part NumberNX3215SA-32.768K-STD-MUA-9
Detailed Description
NX3215SA-32.768K-STD-MUA-9 - Product Attributes
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX3215SA
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 kOhms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)