NT3225SA-26.000000MHZ
NT3225SA-26.000000MHZ
Part NumberNT3225SA-26.000000MHZ
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
NT3225SA-26.000000MHZ - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNT3225SA
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeVCTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-30°C ~ 75°C
Current - Supply (Max)1.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)