LCFE201202A900TG
LCFE201202A900TG
Part NumberLCFE201202A900TG
Datasheet
Package / Case0805 (2012 Metric), 6 Lead
Detailed Description
LCFE201202A900TG - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerLittelfuse Inc.
SeriesLCFE
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Lines2
Impedance @ Frequency90 Ohms @ 100MHz
Current Rating (Max)100mA
DC Resistance (DCR) (Max)4Ohm
Voltage Rating - DC5V
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Approvals-
FeaturesESD
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max)0.033" (0.85mm)