LCFE160804A550TG
LCFE160804A550TG
Part NumberLCFE160804A550TG
Datasheet
Package / Case0603 (1608 Metric), 10 Lead
Detailed Description
LCFE160804A550TG - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerLittelfuse Inc.
SeriesLCFE
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines4
Impedance @ Frequency55 Ohms @ 100MHz
Current Rating (Max)100mA
DC Resistance (DCR) (Max)6Ohm
Voltage Rating - DC5V
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max)0.022" (0.55mm)