LCFE080602A120TG
LCFE080602A120TG
Part NumberLCFE080602A120TG
Datasheet
Package / Case0302 (0806 Metric), 6 Lead
Detailed Description
LCFE080602A120TG - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package10000
ManufacturerLittelfuse Inc.
SeriesLCFE
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Lines2
Impedance @ Frequency12 Ohms @ 100MHz
Current Rating (Max)100mA
DC Resistance (DCR) (Max)5Ohm
Voltage Rating - DC5V
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.034" L x 0.026" W (0.87mm x 0.67mm)
Height (Max)0.022" (0.55mm)