LCFE060502A650TG
LCFE060502A650TG
Part NumberLCFE060502A650TG
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0202 (0605 Metric), 6 Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
LCFE060502A650TG - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package10000
ManufacturerLittelfuse Inc.
SeriesLCFE
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines2
Impedance @ Frequency65 Ohms @ 100MHz
Current Rating (Max)50mA
DC Resistance (DCR) (Max)8Ohm
Voltage Rating - DC5V
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Approvals-
FeaturesESD
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.027" L x 0.022" W (0.68mm x 0.55mm)
Height (Max)0.015" (0.38mm)