L-14W6N8JV4E
L-14W6N8JV4E
Part NumberL-14W6N8JV4E
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0603 (1608 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
L-14W6N8JV4E - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerJohanson Technology Inc.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance6.8nH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)110mOhm Max
Q @ Freq30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.6GHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
L-14W6N8JV4E - Related Products
More >>
L-07W6N8JV4T Johanson Technology Inc., 6.8nH Unshielded Wirewound Inductor 680mA 83mOhm Max 0402 (1005 Metric), View
L-14W2N0CV4E Johanson Technology Inc., 2nH Unshielded Wirewound Inductor 700mA 80mOhm Max 0603 (1608 Metric), View
L-14W6N8JV4E Johanson Technology Inc., 6.8nH Unshielded Wirewound Inductor 700mA 110mOhm Max 0603 (1608 Metric), View