L-07W6N8JV4T
L-07W6N8JV4T
Part NumberL-07W6N8JV4T
Detailed Description
L-07W6N8JV4T - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerJohanson Technology Inc.
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance6.8nH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)680mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)83mOhm Max
Q @ Freq58 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant4.8GHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test250MHz
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
L-07W6N8JV4T - Related Products
More >>
L-14W6N8JV4E Johanson Technology Inc., 6.8nH Unshielded Wirewound Inductor 700mA 110mOhm Max 0603 (1608 Metric), View
L-14W2N0CV4E Johanson Technology Inc., 2nH Unshielded Wirewound Inductor 700mA 80mOhm Max 0603 (1608 Metric), View
L-07W6N8JV4T Johanson Technology Inc., 6.8nH Unshielded Wirewound Inductor 680mA 83mOhm Max 0402 (1005 Metric), View