L-14C3N9SV4T
L-14C3N9SV4T
Part Number L-14C3N9SV4T
Description FIXED IND 3.9NH 300MA 200 MOHM
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 3.9nH Unshielded Multilayer Inductor 300mA 200mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Payment Methods
Delivery Services
L-14C3N9SV4T - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet RF Ceramic Chip Inductors
Standard Package 4000
Manufacturer Johanson Technology Inc.
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ceramic
Inductance 3.9nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300mA
Current - Saturation -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 6.3GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100MHz
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)