L-14C3N3SV4T
L-14C3N3SV4T
Part NumberL-14C3N3SV4T
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0603 (1608 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
L-14C3N3SV4T - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerJohanson Technology Inc.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMultilayer
Material - CoreCeramic
Inductance3.3nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating (Amps)300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant6.5GHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)