HRSPD127-474M
HRSPD127-474M
Part NumberHRSPD127-474M
Detailed Description
HRSPD127-474M - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Standard Package250
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesHRSPD127
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance470µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)830mA
Current - Saturation810mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)800mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test10kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.475" L x 0.475" W (12.07mm x 12.07mm)
Height - Seated (Max)0.355" (9.02mm)