HRSPD127-683M
HRSPD127-683M
Part Number HRSPD127-683M
Description FIXED IND 68UH 2.1A 125MOHM SMD
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 68µH Shielded Inductor 2.1A 125mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
HRSPD127-683M - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Standard Package 250
Manufacturer API Delevan Inc.
Series HRSPD127
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 68µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.1A
Current - Saturation 2.13A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 125mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.475" L x 0.475" W (12.07mm x 12.07mm)
Height - Seated (Max) 0.355" (9.02mm)