HRSPD127-684M
HRSPD127-684M
Part NumberHRSPD127-684M
Detailed Description
HRSPD127-684M - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Standard Package1
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesHRSPD127
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance680µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)680mA
Current - Saturation670mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.22Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test10kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.475" L x 0.475" W (12.07mm x 12.07mm)
Height - Seated (Max)0.355" (9.02mm)