HRSPD127-334M
HRSPD127-334M
Part NumberHRSPD127-334M
Manufacturer
Description
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
HRSPD127-334M - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Standard Package1
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesHRSPD127
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1A
Current - Saturation960mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)540mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test10kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.475" L x 0.475" W (12.07mm x 12.07mm)
Height - Seated (Max)0.355" (9.02mm)