EP9WS10RJ
EP9WS10RJ
Part NumberEP9WS10RJ
Detailed Description
EP9WS10RJ - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance10 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)9W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.335" Dia x 1.575" L (8.50mm x 40.00mm)