EP3W33RJ
EP3W33RJ
Part NumberEP3W33RJ
Detailed Description
EP3W33RJ - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance33 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)