EP7W4K7J
EP7W4K7J
Part NumberEP7W4K7J
Detailed Description
EP7W4K7J - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance4.7 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.335" Dia x 1.181" L (8.50mm x 30.00mm)