EP1WS15RJ
EP1WS15RJ
Part NumberEP1WS15RJ
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseAxial
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
EP1WS15RJ - Product Attributes
Categories Resistors / Through Hole Resistors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerTE Connectivity Passive Product
SeriesEP, Neohm
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Resistance15 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±400ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.138" Dia x 0.394" L (3.50mm x 10.00mm)