EP9WS47RJ
EP9WS47RJ
Part NumberEP9WS47RJ
Detailed Description
EP9WS47RJ - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance47 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)9W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.335" Dia x 1.575" L (8.50mm x 40.00mm)