ECS-PEC33-2000-BN
ECS-PEC33-2000-BN
Part NumberECS-PEC33-2000-BN
Detailed Description
ECS-PEC33-2000-BN - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECS-PEC33
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency200MHz
FunctionEnable/Disable
OutputPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)90mA
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.067" (1.70mm)
Current - Supply (Disable) (Max)30µA
ECS-PEC33-2000-BN - Related Products
More >>
ECS-PEC33-2000-BN ECS Inc., 200MHz XO (Standard) PECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead, ECS-PEC33 View