ECS-PEC25-1562.5-B-N
ECS-PEC25-1562.5-B-N
Part NumberECS-PEC25-1562.5-B-N
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case6-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-PEC25-1562.5-B-N - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECS-PEC25
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionEnable/Disable
OutputPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)90mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.067" (1.70mm)
Current - Supply (Disable) (Max)30µA
ECS-PEC25-1562.5-B-N - Related Products
More >>
ECS-PEC25-1562.5-B-N ECS Inc., 156.25MHz XO (Standard) PECL Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead, ECS-PEC25 View