ECS-80-18-20BQ-DS
ECS-80-18-20BQ-DS
Part NumberECS-80-18-20BQ-DS
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Detailed Description
ECS-80-18-20BQ-DS - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesCSM-8Q
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency8MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.051" (1.30mm)
ECS-80-18-20BQ-DS - Related Products
More >>
ECS-80-18-20BQ-DS ECS Inc., 8MHz ±30ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead, CSM-8Q View