ECS-120-18-20BQ-DS
ECS-120-18-20BQ-DS
Part NumberECS-120-18-20BQ-DS
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-120-18-20BQ-DS - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesCSM-8Q
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.051" (1.30mm)