ECS-35-18-5G3XDS-TR
ECS-35-18-5G3XDS-TR
Part NumberECS-35-18-5G3XDS-TR
Datasheet
Package / CaseHC-49/US
Detailed Description
ECS-35-18-5G3XDS-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesCSM-7X-3L
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency3.579545MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.165" (4.20mm)