ECS-120-32-5G3XDS-TR
ECS-120-32-5G3XDS-TR
Part NumberECS-120-32-5G3XDS-TR
Datasheet
Package / CaseHC-49/US
Detailed Description
ECS-120-32-5G3XDS-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesCSM-7X-3L
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.165" (4.20mm)
ECS-120-32-5G3XDS-TR - Related Products
More >>
ECS-120-32-5G3XDS-TR ECS Inc., 12MHz ±30ppm Crystal 32pF 50 Ohms HC-49/US, CSM-7X-3L View