ECS-300-18-33-AEN-TR
ECS-300-18-33-AEN-TR
Part NumberECS-300-18-33-AEN-TR
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-300-18-33-AEN-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-32
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency30MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±25ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)