ECS-271.2-18-33-JGN-TR
ECS-271.2-18-33-JGN-TR
Part NumberECS-271.2-18-33-JGN-TR
Detailed Description
ECS-271.2-18-33-JGN-TR - Product Attributes
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)