ECS-250-20-4X-F-DN
ECS-250-20-4X-F-DN
Part NumberECS-250-20-4X-F-DN
Datasheet
Package / CaseHC-49/US
Detailed Description
ECS-250-20-4X-F-DN - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package200
ManufacturerECS Inc.
SeriesHC-49USX-DN
PackagingBulk
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseHC-49/US
Size / Dimension0.413" L x 0.183" W (10.50mm x 4.65mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)