ECS-250-18-5G3X-JGN-TR
ECS-250-18-5G3X-JGN-TR
Part NumberECS-250-18-5G3X-JGN-TR
Datasheet
Package / CaseHC-49/US
Detailed Description
ECS-250-18-5G3X-JGN-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesCSM-7X-3L
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.165" (4.20mm)
ECS-250-18-5G3X-JGN-TR - Related Products
More >>
ECS-250-18-5G3X-JGN-TR ECS Inc., 25MHz ±20ppm Crystal 18pF 30 Ohms HC-49/US, CSM-7X-3L View