ECS-240-18-5G3X-JEN-TR
ECS-240-18-5G3X-JEN-TR
Part NumberECS-240-18-5G3X-JEN-TR
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseHC-49/US
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-240-18-5G3X-JEN-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesCSM-7X-3L
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max)0.165" (4.20mm)