ECS-1142.85-18-33-ADN-TR
ECS-1142.85-18-33-ADN-TR
Part NumberECS-1142.85-18-33-ADN-TR
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Detailed Description
ECS-1142.85-18-33-ADN-TR - Product Attributes
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-32
TypeMHz Crystal
Frequency114.285MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±25ppm
Load Capacitance18pF
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)