ECS-135.60-18-33-AGM-TR
ECS-135.60-18-33-AGM-TR
Part NumberECS-135.60-18-33-AGM-TR
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-135.60-18-33-AGM-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-32
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency13.56MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±25ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)